❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Tablice sensoryczne a rozwój dziecka. Poznaj nowy wymiar zabawek - sprawdź tablice manipulacyjne
Tablice sensoryczne a rozwój dziecka. Poznaj nowy wymiar zabawek - sprawdź tablice manipulacyjne

Tablice sensoryczne cieszą się znaczną popularnością wśród rodziców młodszych i starszych dzieci. Ten ciekawy wymiar zabawki nie ma tak naprawdę ograniczeń. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Zabawa, rozrywka, ale i edukacja oraz rozwój. To na to stawiają twórcy tablic szeroko dostępnych w ofertach sklepów dla dzieci. Na czym polega wspieranie rozwoju dziecka przy wsparciu pomocy edukacyjnych? Na jakie formy rozwoju może wpłynąć ten niepozorny produkt, jakim jest tablica manipulacyjna? Rodzice, którzy zdecydowali się już na jej zakup wiedzą, dlaczego warto było zainwestować w tę oryginalną zabawkę. Jeśli jeszcze nie masz jej w swoim domu — daj się namówić, nie pożałujesz.

Zabawa i rozwój. Rozrywka i edukacja. Jakie wartości może dać zabawa tablicą manipulacyjną?

Elementy, z których składają się tablice sensoryczne, mają wpływać na działanie zmysłów dziecka w różnym wieku — nawet tego kilkumiesięcznego, które zaczynają badać świat, poznawać go za pomocą dotyku, węchu, smaku, zapachu. Ciekawe w poznawaniu świata są również dzieci w wieku czterech czy pięciu lat. Z tego względu w wykorzystaniu tablic sensorycznych nie ma tak naprawdę ograniczeń. Jaki wpływ na rozwój dziecka mają więc tablice sensoryczne? Po pierwsze — budzą do działania wszystkie zmysły. Zachęcają do otwierania, zamykania, włączania i przyciskania. Po drugie — wpływają na rozwój małej motoryki oraz koordynacji ruchowej. Po trzecie — ćwiczą koncentrację dziecka i uczą je cierpliwość. Sensoryczne tablice tworzone są w zgodzie z nurtem Montessori. Ruch stawia na indywidualny rozwój malucha poprzez uczenie się za pomocą swojego własnego doświadczenia. Przy okazji całego wymiaru edukacyjnego i rozwojowego, jest to po prostu świetna frajda i zabawa dla dzieci w każdym wieku. Na pewno i niejeden dorosły pokusi się o to, aby poklikać, zamykać i przestawiać.

Nowy świat dla małego dziecka

Tablice pomagają dziecku odkrywać. Różne przedmioty i elementy, a dzięki nim również i świat. Zabawki te są nietypowe ze względu na wykorzystane w ich budowie akcesoria. Guziki, suwaki, zamki, włączniki, gwizdki, łańcuszki, kłódki. To wszystko, co znamy z codziennego użytku my dorośli. Na co dzień to produkty niedostępne dla dzieci, tym bardziej budzą przy zabawie taką ciekawość. W końcu mogą dotknąć to, czego nie mogą ruszać w domu ze względu na swoje bezpieczeństwo. W tym wypadku jednak bezpiecznie przytwierdzone elementy nie stanowią dla maluchów zagrożenia. Nasza pociecha sama może wszystko sprawdzić, dotknąć, przesunąć i otworzyć — świat odkrywa się przed dzieckiem na nowo.

Z dbałości o szczegóły i wysoką jakość

W ofercie Manibox znajdziesz różne tablice — większe, mniejsze, o różnych kolorach i różnych elementach przytwierdzonych do stabilnej deski. Niektóre z nich składają się nawet z 29 elementów. To niezwykła frajda dla małych odkrywców. Ważne jednak, aby była przede wszystkich bezpieczna w zabawie. Wykonane z wysokiej jakości surowców i produktów tablice mimo wszystko są lekkie, a ich rogi zaokrąglone. Mogę być przytwierdzone na stałe do ściany, a mogą również być swobodnie stawiane w różnych miejscach dziecięcego pokoiku. Co ważne, producent musi zapewnić Cię o wysokim gatunku oferowanych rozwiązań. Nie ma tu miejsca na błędy konstrukcyjne, ponieważ zabawa musi przebiegać zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Wybierając produkty, zwróć więc uwagę na posiadane certyfikaty i atesty. Nie wybieraj tanich podróbek i niestabilnych konstrukcji. Zawsze stawiaj gatunek i pewność proponowanych rozwiązań ponad wszystko.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl