👧 🧒 SPRAWDŹ NASZE NOWE TABLICE MANIPULACYJNE 👧 🧒

Tablice manipulacyjne dla dziecka w wieku 3-5
Tablice manipulacyjne dla dziecka w wieku 3-5

Tablica manipulacyjna to hit wśród zabawek w ostatnich latach. Ta zabawka cieszy zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy znajdują chwilę wytchnienia, gdy maluchy w najlepsze bawią się tablicą. A to wszystko za sprawą prostego i estetycznego wyglądu połączonego z niezwykłą funkcjonalnością. Jednak to, co najważniejsze, to wartość jaką tablica wnosi w rozwój małego odkrywcy.

Czym właściwie jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna, zwana również tablicą sensoryczną, jest zabawką zaprojektowaną w duchu metody Montessori. Wykonana jest z drewnianej płyty, do której przymocowane są przeróżne przedmioty codziennego użytku, np.: zasuwki, guziki, haczyki, zamki, włącznik światła, koraliki i różne pokrętła. Często można znaleźć na niej również lusterko, kalkulator czy sznurowadła. Ale po co zabawka dla dzieci składa się z takich elementów? A no właśnie dlatego, że prawdopodobnie również Twoje dziecko chętnie chwyta po takie przedmioty w domu. Jednak na tablicy przedmioty te nie stwarzają niebezpieczeństwa dla dziecka, a pozwalają mu poznawać funkcjonowanie akcesoriów w całkowicie bezpieczny sposób.

Tablica manipulacyjna a rozwój dziecka

Tablica manipulacyjna to zabawka, na której znajdują się akcesoria angażujące i pobudzające niemal wszystkie zmysły - zarówno dotyk, słuch, jak i wzrok. Warto dodać, że każdy z element tablicy spełnia określone zadanie, ich wybór jest więc przemyślany. Wczesnych latach dziecka niezwykle ważny jest rozwój małej motoryki, która odpowiada za sprawność dłoni i precyzję w wykonywaniu czynności manualnych. Z tego względu na tablicy znajdują się takie elementy, aby dziecko mogło przesuwać je, uczyć się wiązania, naciskać przyciski, zapinać i rozpinać rzepy i przeróżnych zapięć. Dzięki temu maluch ćwiczy również koordynację ręka-oko.

Każde dziecko rozwija się w innym tempie, a zabawki powinny być dopasowane do etapu rozwoju i indywidualnych potrzeb. Jednak na tablicy rozmieszczone są elementy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu tablica może towarzyszyć dziecku już od niemowlęcia aż po okres przedszkolny. Dziecko na każdym etapie będzie interesować się innymi przedmiotami i rozwijać będzie inne umiejętności manualne.

Wymiar edukacyjny tablicy manipulacyjnej

Dziecko spędzając czas przy tablicy będzie bawić się i uczyć. A przecież nie ma przyjemniejszej formy nauki niż poprzez zabawę. Dziecko bawiąc się tablicą, nauczy się wiązania butów, odczytywania godzin na zegarku, liczenia, ale także pozna działanie poszczególnych przedmiotów znajdujących się w jego otoczeniu. Oprócz tego dzięki ciągłemu chwytaniu przedmiotów maluch ćwiczy precyzyjność dłoni, co będzie ważne na kolejnych etapach jego rozwoju, gdy przyjdzie czas na rysowanie i pisanie czy też radzenie sobie z codziennymi obowiązkami i czynnościami takimi jak zapinanie guzików lub zamykanie drzwi zasuwką i kluczami.

Tablice manipulacyjne jako pomysł na prezent

Tablice manipulacyjne są chętnie wybierane na prezent dla rocznego dziecka, ale równie przydatne będą na etapie przedszkola. Różnorodne elementy sprawiają, że nawet rodzeństwo z pewną różnicą wieku chętnie zasada do wspólnej zabawy. Tablica z pewnością pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka, które wykorzysta ją np. jako wehikuł czasu czy ster statku kosmicznego.

W Manibox dokładamy wszelkich starań, aby nasze tablice spełniały oczekiwania najmłodszych. Tablice są starannie wykonane, wszystkie rogi są zaokrąglone, a krawędzie wygładzone. Do malowania drewnianych elementów wykorzystujemy jedynie farby z certyfikatami bezpieczeństwa. Sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz tablicę idealną dla Twojej pociechy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl