❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Tablica manipulacyjna - od kiedy dziecko zaczyna się nią bawić?
Tablica manipulacyjna - od kiedy dziecko zaczyna się nią bawić?

Podbijają serca dzieci i rodziców. Bawią, uczą, rozwijają - świetnie trafiły w oczekiwania rynku i nie schodzą z topowych miejsc w rankingach najlepszych zabawek. Sklepy prześcigają się w oferowaniu nowych modeli, dlatego wybór nie zawsze bywa oczywisty. Tablice manipulacyjne - od kiedy warto zainwestować właśnie w taki prezent dla dziecka? W jakim wieku maluch zacznie się nią bawić, a kiedy na jej zakup jest już za późno? Sprawdź, skąd wziął się fenomen tej zabawki i dlaczego warto zainwestować właśnie w ten produkt.

Czy tablica manipulacyjna zainteresuje roczne dziecko?

W jakie akcesoria i produkty dla dzieci warto zainwestować, a których lepiej unikać? Przepełnione półki sklepów zabawkowych potrafią wprawić w zakłopotanie niejednego rodzica i klienta, który stara się wybrać zabawkę dla dziecka przyjaciół. Co kupić, aby maluch nie rzucił zabawki w kąt a rodzic nie uznał produktu za kolejny niepotrzebny gadżet w dziecięcym pokoiku? W Manibox znajdziesz tablice manipulacyjne, zwane inaczej sensorycznymi. To zabawki wielofunkcyjne, których liczne już wykorzystywanie potwierdza ich jakość, ale i niezwykłe zainteresowanie ze strony dzieci, nawet tych, które dopiero zaczynają poznawać świat i budzą swoje zainteresowanie różnymi formami, kształtami i elementami. Czy tablica manipulacyjna to odpowiednia zabawka dla rocznego czy kilkunastomiesięcznego dziecka? Specjaliści są zgodni - ta forma zabawki potrafi zainteresować nawet najmłodsze maluchy. W takim wypadku szczególnie ważne jest jednak zwrócenie uwagi na jakościowe tablice, wykonane z największą starannością, przy wykorzystaniu gatunkowych materiałów i surowców. Zbudowana z drobnych elementów zabawka musi być wykonana w sposób trwały i solidny, aby w trakcie zabawy żaden z nich nie stanowił niebezpieczeństwa dla najmłodszych. Kupując w Manibox masz pewność, że specjaliści zadbali o każdy szczegół, dopracowując tablicę tak, aby była w pełni bezpieczna.

Edukacyjny wymiar tablic manipulacyjnych

Jeśli stoisz przed wyborem zabawki na prezent, tablica to świetny wybór. Dlaczego? To produkt, który nie tylko bawi, ale również wpływa na rozwój dziecka. Tablice tworzone w duchu ruchu Montessori, zgodnie z którym każde dziecko powinno rozwijać się wg własnych założeń, poznawać świat samodzielnie wykorzystując do tego własne doświadczenia oraz zmysły. Jak w tym ruchu widziana jest tablica sensoryczna? To zabawka stworzona z różnych elementów, posiadająca w swojej budowie akcesoria i produkty, które my dorośli znamy z codziennego życia. Kłódki, zasuwki, kalkulatory, włączniki, dzwonki rowerowe, guziki, suwaki. To dla dziecka nie lada frajda, kiedy może zapoznać się ze wszystkimi tymi artykułami, których na co dzień nie może lub nie powinno ruszać. Poszczególne akcesoria na tablicy może przesuwać, włączać, naciskać - często wszystkie zmysły dziecka biorą udział w zabawie. W ten sposób rozwija ono motorykę małą, koordynację ręka - głowa, ćwiczy swoją cierpliwość, zaspokaja i pobudza na nowo ciekawość, pozwala dziecku odkrywać, a to przecież jego ulubione zajęcie.

Prezent również dla kilkuletnich dzieci

Nie oszukujmy się. Który dorosły będzie umiał powstrzymać się przed zamykaniem, przesuwaniem, przyciskaniem, gdy taka tablica wpadnie w jego ręce? To zabawka, która budzi zainteresowanie i młodszych i starszych, dlatego to produkt idealny również dla kilkuletnich dzieci, które dzięki niemu ćwiczą również sztukę skupienia swojej uwagi przez dłuższy czas na jednym elemencie, trenując cierpliwość i wytrwałość w działaniu. Kluczowym aspektem w tablicach manipulacyjnych jest kwestia bezpieczeństwa.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl