👧 🧒 SPRAWDŹ NASZE NOWE TABLICE MANIPULACYJNE 👧 🧒

Tablica manipulacyjna na roczek - prezent idealny?
Tablica manipulacyjna na roczek - prezent idealny?

Niejeden problem niejednego gościa zaproszonego na roczek dziecka - co kupić, jaki prezent wybrać, który gadżet okaże się trafionym produktem, który dziecko pokocha, a jednocześnie zadowoli również jego rodziców? Zabawki wielofunkcyjne sprawdzają się tutaj najlepiej. Rozwijają, bawią, cieszą małych i dorosłych. Tablice manipulacyjne to produkty, które będą odpowiednie na wiele okazji. To również świetny prezent na roczek dziecka. Taka okazja jest jednorazowa, ale prezent posłuży najmłodszym nawet na długie lata.

Rozrywkowy i edukacyjny wymiar prezentu na roczek - jak tablice manipulacyjne wpływają na rozwój malucha?

Będąc rodzicem zgodzisz się chyba, że najlepsze prezenty dla dzieci to te, które nie tylko bawią, ale i edukują. Nie wszystkie jednak tego rodzaju zabawki są lubiane przez najmłodszych. Najważniejsza jest przecież dobra zabawa, a niekoniecznie jednocześnie również nauka. Tablice manipulacyjne to rodzaj zabawek, które zarówno bawią, jak i uczą, jednak maluchy wcale nie muszą w tym przypadku zmuszać się do rozwoju, bo ten następuje tutaj samoistnie. Bawiąc się tablicą wykorzystują przy tym niemal wszystkie swoje zmysły - dotyk, słuch, wzrok - sensoryczny wymiar tablicy wynika z przymocowanych do niej elementów - zamków, klamek, zasuwek, guzików, włączników. Dziecko może przesuwać, włączać, wciskać - wykonuje różne czynności, aby sprawdzić, jak działają poszczególne elementy. Ciekawość jest tym większa, ze względu na wykorzystanie w tablicy elementów codziennego użytku, które maluchy chętnie chciałyby sprawdzić w naturalnych warunkach. Tablice tworzone są zgodnie z założeniami ruchu Montessori, który zakłada m.in. naukę świata poprzez samodzielne jego odkrywanie i poznawanie. Zabawa tablicą to niezwykła frajda już dla rocznego malucha, który właśnie wkracza w świat aktywnego rozpoznawania struktur, kolorów, kształtów. Tablica manipulacyjna na roczek to w takim wypadku świetna forma prezentu.

Bezpieczeństwo rocznego dziecka na pierwszym miejscu - jakościowe tablice dla najmłodszych

Rosnąca ciekawość rocznego dziecka często nie ma ograniczeń. Ponieważ nie zna ono jeszcze zagrożeń, a właśnie za pomocą zmysłów najczęściej poznaje świat, to większość drobnych elementów zabawek czy wyposażenia domu może stanowić dla niego realne zagrożenie. Kupując tablicę z pewnego źródła masz gwarancję, że będzie nie tylko wykonana jakościowo, ale również bezpieczna dla każdego dziecka. Poszczególne elementy muszą być przytwierdzone stabilnie i trwale, tak aby w trakcie zabawy dziecko nie mogło ich odczepić ani usunąć.

Długie godziny zabaw, czy to możliwe?

Poza znaczną ilością elementów tablica zachwyca najmłodszych również swoim designem. Bogactwo kolorów i różnych struktur to to, czego dziecka poszukuje w przedmiotach. Z tego względu zbyt szybko nie znudzą się zabawką. Tablica jest jednym z produktów, którym dzieci mogą bawić się nawet przez długie godziny i równie chętnie powracają do zabawy każdego dnia. Dlaczego jeszcze tablica manipulacyjna stanowi świetny pomysł na prezent? Jej oryginalny design sprawia, że wpasowuje się do dziecięcego pokoju i może stać się jednym z elementów jego wyposażenia. Oparta o ścianę lub na stałe do niej przytwierdzona stanowić może nieodłączny element aranżacji. Dzięki temu nie trzeba jej chować po każdej zabawie, stojąc nie zajmuje zbyt wiele miejsca, więc przestrzeń na tym nie traci. W każdej chwili jest dostępna dla dziecka na wyciągnięcie ręki, zawsze wtedy, gdy zechce na nowo zająć się odkrywaniem świata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl