❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Tablica manipulacyjna - bezpieczna zabawa dla dzieci w każdym wieku.
Tablica manipulacyjna - bezpieczna zabawa dla dzieci w każdym wieku.

Szeroka oferta produktów dla dzieci potrafi czasami nieco zniechęcić, zamiast namówić do zakupu. Zabawek i akcesoriów jest nieskończenie wiele, firmy proponują różne nowości, jednak skąd mieć pewność, która z nich nie tylko spodoba się maluchowi, ale w dodatku będzie dla niego bezpieczna i uniemożliwi zrobienie sobie krzywdy w trakcie zabawy? Specjaliści ze sklepu Manibox polecają produkt trafiony w każdym calu - tablicę manipulacyjną - bezpieczna zabawa gwarantowana, a zainteresowanie dziecka nie mija wraz z czasem spędzonym na zabawie. Żeby jednak było w pełni bezpiecznie, warto postawić na produkty od sprawdzonych dostawców i producentów.

Czy tablice manipulacyjne to zabawki bezpieczne również dla najmłodszych?

Kluczowe w każdej zabawie dziecka jest zapewnienie mu takich warunków, dzięki którym cała zabawa będzie w pełni bezpieczna. Tablice manipulacyjne to produkty, które wyposażone są w dużą liczbę drobniejszych i większych elementów. Niezwykle ważne jest więc, aby kupować je w miejscach sprawdzonych, od producentów i dystrybutorów, którzy takie bezpieczeństwo zabawy mogą zapewnić. Oferta Manibox to przemyślany asortyment, produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości, którymi mogą bawić się nawet roczne dzieci. Trwałe, solidnie przymocowane elementy pozwalają na pewną zabawę i jakościową formę rozrywki dla najmłodszych. W sieci znaleźć można kilkadziesiąt poradników i wpisów na temat tego, w jaki sposób samemu stworzyć taką tablicę, jednak w takim przypadku nie ma gwarancji, że maluch nie odczepi drobnych elementów, które nie będą trwale trzymać się podstawy poprzez wykorzystanie domowych sposobów przytwierdzania akcesoriów.

Tablice sensoryczne - frajda dla dziecka w każdym wieku

Kto raz zobaczył, na czym polega zabawa tablicami ten wie, że szczególnie w przypadku małych odkrywców frajda ta może trwać godzinami. Co więcej, nie nudzi się ona nawet po kilku dniach powracania do zabawki. Długa i intensywna zabawa to często niespotykany widok w przypadku kilkuletnich dzieci, których wszędzie pełno i które mają niespożyte pokłady energii. A jednak, tablice potrafią zainteresować na dłużej. Z czego wynika ten wyjątkowy wymiar zabawki? Tworzona w duchu Montessori, zakładającym rozwój dziecka poprzez samodzielne poznawanie świata, umożliwia najmłodszym włączanie, przesuwanie, przyciskanie elementów, które na co dzień my dorośli znamy z nieustannego użytkowania. Przy tablicy bardzo często znajdują się akcesoria i produkty, których dziecko w normalnej codziennej zabawie najczęściej ruszać nie powinno - kłódki, włączniki, zasuwki, zamki, guziki - w przypadku tablicy nie stanowią żadnego zagrożenia, ponieważ specjaliści dbają o ich trwałe i solidne przytwierdzenie. Dzieci wykazują bardzo duże zainteresowanie tymi produktami i mogą bez końca wykonywać nimi poszczególne ruchy.

Zabawka, która rozwija i edukuje - tablica manipulacyjna

Tablice manipulacyjne mają jeszcze kilka bardzo ważnych aspektów. To nie tylko produkt do zabawy, ale i nauki oraz rozwoju dziecka. Poprzez codzienną zabawę z tablicą maluch rozwija małą motorykę, ćwiczy koordynację, ale i swoją cierpliwość. Do zabawy używa niekiedy wszystkich zmysłów. W grę wchodzą słuch, wzrok, dotyk. To wyjątkowe ćwiczenie skupienia dziecka, które w późniejszym etapie życia bardzo się przydaje i pomaga. Skupienie uwagi na jednym przedmiocie, jednym działaniu przez dłuższy czas rozwija, a jednocześnie wycisza dziecko. Edukacyjny wymiar tablicy manipulacyjnej pokochały dzieci w różnym wieku. Jeśli chcesz zapewnić dziecku jakościową zabawkę i mieć pewność jej bezpieczeństwa, postaw na tablice z Manibox.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl