❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Najlepsze zabawki dla 5-latka - który produkt wybrać?
Najlepsze zabawki dla 5-latka - który produkt wybrać?

Ciekawe świata, pełne energii i przeróżnych, zmieniających się w mgnieniu oka emocji - takie właśnie są dzieci w wieku przedszkolnym. Wyróżnia je niezwykła aktywność, zadają mnóstwo pytań, ale jednocześnie również okazują dużo różnych emocji. W związku z tym zabawki, którymi je obdarzamy powinny nie tylko zapewniać rozrywkę, ale również stymulować rozwój. Edukacyjne zabawki mają zapewnić odpowiednie spożytkowanie nadmiaru energii, ale nie męczyć zbyt malucha. Dzięki takim zabawkom dziecko uczy się cierpliwości i nowych umiejętności, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Co potrafi 5-latek?

Dzieci w tym wieku powinny posiadać już szereg umiejętności, są bardzo samodzielne, świetnie radzą sobie z ubieraniem się czy posługiwaniem się sztućcami. Maluch chętnie rozwiązuje proste zadania matematyczne, potrafi dzielić słowa na sylaby. Dziecko umie już poprawnie trzymać kredki w dłoni, więc koloruje bez wychodzenia za linie. W tym Oprócz tego sprawnie nawleka korale na żyłkę, przykleja naklejki, wylepia z plasteliny. Twoja pociecha swobodnie chodzi i biega, więc jest to czas na ćwiczenie trafiania do celu z odległości, kopania piłki. Dziecko chętnie huśta się na huśtawce, zaczyna uczyć się jeździć na rowerze na dwóch kołach.

Edukacyjna zabawka dla przedszkolaka – czego powinna uczyć?

Zabawki dla dzieci w wieku 5 lat powinny nie tylko bawić, ale też uczyć, co przygotuje dziecko do szkoły. Dlatego zamiast kupować kolejną lalkę lub samochodzik, warto sięgnąć po zabawki, które nauczą wielu nowych umiejętności i rozwiną te, które maluch już posiada, łącząc przyjemne z pożytecznym. 5 lat to wiek, w którym maluch może już poznawać i zapisywać litery. Pięciolatek nie ma jeszcze dobrze ukształtowanej motoryki małej, więc drewniane klocki, zestawy kreatywne czy zestawy plastyczne są jak najbardziej wskazane. Oprócz tego doskonale sprawdzą się zabawki ruchowe, gry zręcznościowe, które nauczą dziecko współpracy.

Najlepsze zabawki dla 5-latka

Bogaty asortyment zabawek dla 5-latków wypełnia sklepy stacjonarne i internetowe, dlatego niełatwo zdecydować się na jedną rzecz. Zakup zabawki warto dobrze przemyśleć i dopasować ją do indywidualnego toku rozwoju dziecka oraz do zainteresowań. Powinna doskonalić motorykę małą i dużą, a także wspierać rozwój umysłowy. Niektóre produkty są dość uniwersalne w wykorzystywaniu, choć jednocześnie wyjątkowo oryginalne. 

Takie są na przykład puzzle składające się z wielu elementów, które będą ćwiczyć cierpliwość i uważność maluszka. Mówiąc o zabawkach kreatywnych, nie można zapomnieć o klockach Lego, które uczą działania planowanego i wykonywania zadań według instrukcji. Sprawdzą się również Gry planszowe, na przykład chińczyk, które pomogą dziecku radzić sobie z wygrywaniem i przegrywaniem. Ciekawą propozycją jest także interaktywna mapa świata, która zaspokajać będzie ciekawość małego odkrywcy. Malec w tym wieku jest bardzo ruchliwy, dlatego odpowiednim prezentem dla 5-latka będzie również rower lub hulajnoga, ponieważ zafunduj aktywną zabawę na świeżym powietrzu.

Tablica manipulacyjna dla 5-latka

U pięciolatka motoryka mała nie jest tak rozwinięta jak duża, dlatego należy w dalszym ciągu ją doskonalić. Przydatna okazuje się tablica manipulacyjna. Dzięki tej zabawce smyk ćwiczy umiejętność chwytania przedmiotów, a także precyzyjność. Oprócz tego tablica jest produktem kreatywnym rozwijającym umiejętność logicznego myślenia oraz pobudzającym dziecięcą wyobraźnię. Ta niezwykła zabawka uczy również cierpliwości i pomaga ćwiczyć koncentrację uwagi. W naszym sklepie znajdziesz tablice manipulacyjne dla chłopca i dziewczynki, które z całą pewnością ucieszą każdego przedszkolaka.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl