👧 🧒 SPRAWDŹ NASZE NOWE TABLICE MANIPULACYJNE 👧 🧒

Jakie elementy powinna zawierać tablica manipulacyjna? Upewnij się, że zabawka jest bezpieczna
Jakie elementy powinna zawierać tablica manipulacyjna? Upewnij się, że zabawka jest bezpieczna

Tablicę manipulacyjną możesz stworzyć dla dziecka samodzielnie przy pomocy deski, kilku akcesoriów oraz dobrego kleju. Czy będzie to jednak bezpieczny produkt dla Twojego dziecka? Specjaliści dbają o to, aby tablice składały się z takich elementów, które nie będą dla maluchów zagrożeniem. Istotne jest również to, w jaki sposób poszczególne akcesoria zostaną przytwierdzone do tablicy. Edukacyjny i rozrywkowy wymiar produktu będzie spełniony tylko wtedy, gdy w pierwszej kolejności tablica zostanie odpowiednio zabezpieczona. Sprawdź, jak powinien wyglądać jakościowy produkt, jakich elementów nie może zabraknąć na tablicy i na co wpływają dane produkty w całym zestawieniu.

Z czego składa się tablica manipulacyjna?

Zawarte w ofercie Manibox tablice różnią się między sobą rozmiarem, kolorami, ale też elementami przytwierdzonymi to drewnianej deski. Jakie akcesoria możemy zauważyć na tej oryginalnej zabawce? Kłódki, zamki, włączniki, koła zębate, zasuwki, lusterka. Tutaj wyobraźnia twórców nie ma granic. Tak naprawdę wszystkie wykorzystane przy tworzeniu tablicy elementy to produkty codziennego użytku, które my dorośli znamy przecież bardzo dobrze, jednak na które na co dzień nie zwracamy uwagi. Automatycznie włączamy światło za pomocą przycisku, wciskamy dzwonek do drzwi sąsiada, gdy idziemy w odwiedziny, dzwonimy dzwonkiem do roweru, kiedy chcemy, aby ktoś nas przepuścił, czy przyglądamy się odbiciu w lusterku, gdy coś wpadnie nam do oka. W dziecięcym wydaniu te produkty są jednak bardzo pożądanymi elementami. W normalnym wydaniu maluchy nie mogą przecież bawić się łańcuszkami czy włącznikami. Tablica stanowi więc skarbnice różnych przeżyć dla dziecka. Może przesuwać, zasuwać, zamykać, włączać, klikać. Dotyka, nasłuchuje, patrzy — szereg możliwości pobudza do działania wszystkie zmysły dziecka. Małe rączki godzinami mogą kombinować z poszczególnymi elementami tablicy. To chyba nigdy się nie nudzi.

Tablice manipulacyjne a rozwój dziecka

To nie tylko zabawka, ale również rodzaj produktu, który ma wymiar edukacyjny. Tablice sensoryczne, na które składa się tak duża liczba różnych elementów i akcesoriów, tworzona zgodnie z nurtem Montessori pozwala dziecku rozwijać koordynację, małą motorykę, ćwiczyć cierpliwość oraz koncentrację. Świetnie sprawdza się zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak i tych starszych. Duża liczba elementów tablicy manipulacyjnej przynosi jeszcze jedną wartość dodaną. Cały zestaw produktów to kompilacja, która świetnie zdobi wnętrze pokoju dziecka. Kolorowe elementy, ich różne struktury i wzory oryginalnie dekorują przestrzeń.

Główny warunek — bezpieczeństwo rozwiązań

Możemy zgodzić się już z tym, że tablice manipulacyjne to produkty, które są designerskie, rozwijają dziecko i dają mu niezwykłą frajdę. Liczba elementów, z których składa się tablica, może nieść ze sobą jednak pewne ryzyko. Ważne, aby stawiać na produkty od sprawdzonych dystrybutorów, polecanych przez innych użytkowników, takich, o których jakości możemy dowiedzieć się więcej. To warunek do tego, aby taką formę zabawki przekazać najmłodszym. Prawidłowy rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy podstawowe zasady zostaną zachowane, a dziecko podczas zabawy będzie w pełni bezpieczne. Stawiaj na rozwój malucha, a jednocześnie nie zapominaj o ostrożności wobec produktów, które dla niego kupujesz. Czuwaj nad procesem zabawy i nauki, dając jednocześnie dziecku możliwość samodzielnej pracy z tablicą i poznawania tak ciekawego świata zróżnicowanych form i struktur.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl