❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Edukacyjne zabawki dla 5 latka - który produkt wybrać?
Edukacyjne zabawki dla 5 latka - który produkt wybrać?

Ciekawe świata, pełne energii i przeróżnych, zmieniających się w mgnieniu oka emocji - dzieci w wieku przedszkolnym są niezwykle aktywne, zadają mnóstwo pytań, mają niezwykle dużo siły, ale jednocześnie również dużo różnych emocji wypełnia ich umysły. Zabawki, którymi je obdarzamy powinny nie tylko zapewniać rozrywkę, ale również stymulować rozwój. Edukacyjne produkty nie powinny zbytnio męczyć malucha, ale mają zapewnić odpowiednie spożytkowanie nadmiaru energii, naukę cierpliwości i nowych umiejętności, nie zapominając jednocześnie o zabawie. Bogaty asortyment zabawek dla 5 latków wypełnia sklepy stacjonarne i internetowe. Często niełatwo zdecydować się na jedną rzecz, jednak warto dobrze przemyśleć zakup zabawki, dopasować ją do wieku dziecka, jego indywidualnego toku rozwoju i cech charakterologicznych oraz do zainteresowań, co może być utrudnione ze względu na częstą zmienność dziecięcych hobby. Pewne produkty zdają się jednak być uniwersalne w wykorzystywaniu, choć jednocześnie wyjątkowo oryginalne.

Jaką zabawkę dla 5 latka wybrać?

Szeroki wybór i duża dostępność produktów dla dzieci, a tym samym również dla pięciolatków sprawia, że w zabawkach dziecięcych można przebierać do woli. Wydawać by się mogło, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi i jednego trafnego wyboru. Zawsze dobrym trafem okazują się takie przedmioty, jak puzzle czy klocki, które zadowolić mogą dzieci w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Układanie elementów to forma zarówno rozrywki, jak i w pewnym stopniu nauki. Dziecko musi uruchomić przy układankach swój umysł, skupić się, ćwiczyć cierpliwość i skuteczne dążenie do celu. Klocki, malowanki pobudzają również kreatywną część dziecięcego umysłu. Pozwalają tworzyć dowolne rozwiązania i kombinacje, dlatego polecane są dla dzieci w różnym wieku. To, która zabawka przypadnie do gustu dziecku zależy od wielu czynników, jednak uniwersalne rozwiązania będą dobre w każdym przypadku, niezależnie również od tego, czy szukasz prezentu dla chłopczyka, czy dla dziewczynki. Pięcioletni maluch więcej rozumie, zaczyna intensywniej interesować się poszczególnymi przedmiotami czy zagadnieniami i potrafi dłużej skupić swoją uwagę na jednym elemencie. Idealnym prezentem będzie więc ten, który nie tylko wprowadzi dziecko w świat zabawy, ale również pozwoli rozwinąć pewne umiejętności, pobudzi kreatywność i chęć poznawania świata oraz zajmie dziecko swoją uwagą na dłużej niż kilkanaście minut. Skupia się na poszczególnych elementach ćwicząc koncentracje i pozwalając sobie na potrzebne skupienie.

Zabawki edukacyjne i sensoryczne dla 5 latka

Jeśli stawiamy na zabawki kreatywne, zarówno takie, które rozbawią, ale i wprowadzą element edukacyjny oraz staną się narzędziem do wspomagania rozwoju dziecka, to warto zastanowić się nad zabawkami sensorycznymi. To rodzaj produktów, który pomaga stymulować zmysły, wpiera rozwój psychofizyczny i pozwala kształcić umiejętności poznawcze. Tablice sensoryczne, nazywane inaczej manipulacyjnymi to rodzaj zabawki, która nie tylko ciekawi dziecko, ale również skłania do użycia swoich zmysłów. Zabawy z tablicą mogą ciągnąć się długimi godzinami, a dziecko rozwija przy tym swój zmysł wzroku, dotyku, słuchu. Tablicę możesz dobrać kolorystycznie do dziecięcego pokoju, a także zdecydować się ma jej rozmiar - większa czy mniejsza, jeśli nie masz ograniczeń przestrzennych, większa tablica to pewnie większa frajda dla dziecka. 5 lat to także świetny wiek, aby rozpocząć już zabawę z prostymi grami planszowymi, których zasady będą dla malucha przejrzyste i zrozumiałe.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl