❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Edukacyjne zabawki dla 2-latka na prezent
Edukacyjne zabawki dla 2-latka na prezent

Twój maluch już świetnie radzi sobie z samodzielnym chodzeniem i rozumie coraz więcej? Pora więc na wymianę zabawek na takie, których poziom odpowiada stopniu zaawansowania rozwojowego Twojej pociechy. Edukacyjne zabawki będą strzałem w dziesiątkę, ponieważ rozwijają wyobraźnię, psychomotorykę i koordynację wzrokowo-ruchową małego odkrywcy. Poprzez zabawę dwuletnie dziecko na tym etapie rozwoju poznaje świat, uczy się mówić, a także rozpoznawać kształty i kolory. Odpowiednia zabawka pobudzi fantazję i kreatywność, a także zachęci maluszka, by rozwijał zdolności manualne i ruchowe.

Jakie umiejętności dwulatka warto doskonalić?

Dziecko w okolicach drugich urodzin potrafi już chodzić, biegać i podskakiwać, w związku z tym jest to dobry czas na rozwój sprawności rączek, czyli motoryki małej. Dziecko z pewnością ucieszy się z kredek, flamastrów, zabawek edukacyjnych czy gier zręcznościowych, które nauczą go np. wiązania butów. Oprócz tego maluch ma też coraz większe zdolności do logicznego myślenia. Dlatego warto postawić na zabawki stymulujące rozwój oraz wzbudzające zainteresowanie.

2 latka to również dobry moment, aby zacząć przygodę z nauką jazdy na rowerze, więc warto pomyśleć nad rowerem biegowym. Dobrym pomysłem na prezent będzie również hulajnoga. W ten sposób maluch rozwijać będzie motorykę dużą i koordynację. Takie zabawki będą odpowiednie dla dziewczynki i chłopca.

Jakie wybrać zabawki na prezent dla 2-latka?

Rodzice i bliscy małych dzieci często mają dylemat związany z wyborem zabawki dla dzieciaków. Co więcej, zabawki dla dwulatków są bardzo zróżnicowane, a półki w sklepach uginają się od propozycji. Co więc będzie odpowiednie dla dziecka w wieku 2 lat? Maluszki z chęcią bawić się będą puzzlami składającymi się z kilkunastu elementów. Trafionym prezentem okazać się mogą również interaktywne zabawki wspomagające naukę mówienia poprzez wymawianie prostych zdań i wykonywanie prostych poleceń (na przykład mówiące pióro). Dzieciaki z pewnością ucieszą się także z klocków, na przykład LEGO Duplo, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od 18 miesięcy. Prezentem dla dwulatka mogą być również układanki drewniane, sortery czy łamigłówki.

Edukacyjne i sensoryczne zabawki dla dzieci

Wśród zabawek dla dzieci coraz większą popularność zdobywają zabawki edukacyjne, które wspierają rozwój każdego maluszka. Bawiąc się edukacyjnymi i kreatywnymi zabawki, dziecko uczy się nowych umiejętności, rozpoznawania kolorów, czy wymawiania wyrazów. Takie zabawki mogą uczyć również cierpliwości oraz zręczności, dlatego warto podarować dziecku sznurowanki i klocki koraliki do nawlekania.

Hitem są również zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój małej motoryki, czyli manualnej sprawności rąk. Przykładem takiej zabawki jest tablica manipulacyjna, na której znajdują się przeróżne akcesoria o różnych kształtach i kolorach. Do drewnianej tablicy przymocowane są na przykład koraliki, klamki, uchwyty, labirynty, zasuwki, kółka, pokrętła. Dzięki temu szkrab ćwiczy koordynację ręka-oko, precyzję chwytania przedmiotów, a także kształtuje wyobraźnię.

Bezpieczne zabawki edukacyjne

Bezpieczna zabawa zapewnia prawidłowy rozwój maluszka, dlatego wybierając zabawkę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na solidność wykonania zabawki. Ważne są wykorzystane materiały, a także brak elementów, które mogą zostać połknięte przez dziecko. Warto szukać certyfikatów i oznakowań na zabawkach, dzięki temu będziemy mieć pewność, że zabawka została wykonana zgodnie z przepisami i z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących bezpieczeństwa.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl