❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Zabawki edukacyjna dla dwulatka
42.jpg

Dziecko w okolicach drugich urodzin potrafi już chodzić, biegać i podskakiwać, więc jest to dobry czas na rozwój małej motoryki, czyli sprawności rączek. Maluch ma też coraz większe zdolności do logicznego myślenia. Dlatego ważne, aby wybierać dla niego zabawki stymulujące rozwój oraz wzbudzające zainteresowanie.

Zabawki dla dwulatka – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze prezentu dla tak małych dzieci szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo. Zabawki dla dwuletnich dzieci nie powinny mieć zbyt małych elementów, które maluszek mógłby połknąć lub włożyć do nosa.

Wybierając prezent dla dziecka należy także spojrzeć na certyfikaty, które posiada zabawka. Warto wiedzieć, że powinna ona mieć oznakowanie CE, które wskazuje, że została wyprodukowana zgodnie z normami unijnymi. Możesz spotkać się również z certyfikatem Safe Toys, który oznacza, że zabawka jest odpowiednia do wieku dziecka i spełnia restrykcyjne zasady odnośnie wykorzystanych materiałów. Jeżeli kupujesz drewniane akcesoria pomalowane farbą, zwróć uwagę, czy posiada ona atest, aby uniknąć ewentualnej reakcji alergicznej u maluszka.

Zabawki edukacyjna dla dwulatka

Spośród edukacyjnych zabawek dla 2-latka warto wybrać klocki. Popularnością wśród dzieci w tym wieku cieszy się Lego Duplo. Mają one większe wymiary niż elementy tradycyjnych zestawów. Z pewnością sprawdzą się także większe puzzle i układanki. Takie kreatywne zabawki dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię i uczą spostrzegawczości. Zapewniają też zabawę na długie godziny, w którą zaangażować można wszystkich członków rodziny. W tym wieku dzieci lubią także nakładać krążki na kijek oraz nawlekać korale z otworami o dużej średnicy.

Zabawki interaktywne dla dwulatka

2-letnie dziecko poznaje codziennie nowe słowa, dlatego wszelkie grające, śpiewające, mówiące i wydające różne odgłosy gadżety i akcesoria są bardzo dobrym pomysłem na prezent. Takie zabawki rozwijają mowę maluszka, dzięki nim zwiększa zasób słownictwa, a także poznaje odgłosy zwierzęce. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również zabawki angażujące w zabawę całą rodzinę, ponieważ dziecko poprzez zabawę już od najmłodszych lat uczy się współpracy oraz zdrowej rywalizacji.

Zabawki wpływające na koordynację ruchową

Do tego typu zabawek zaliczyć można jeździk, dzięki któremu dziecko może trenować równowagę oraz rozwijać umiejętności motoryczne poprzez ćwiczenie mięśni nóg. Wśród propozycji odnaleźć można zarówno hulajnogi, jak i modele z siedziskiem, na przykład samochodzik. Warto również zastanowić się nad rowerkiem biegowym, który sprawia dużo radości oraz pozytywnie wpływa na rozwój ruchowy malucha. Taki rowerek przygotuje dziecko do jazdy na prawdziwym dwukołowcu. Dla dzieciaczków o nieco większej sprawności ruchowej można wybrać rowerek trójkołowy.

Akcesoria manualne i zręcznościowe

Tutaj sprawdzą się również drewniane zabawki sensoryczne, takie jak tablica manipulacyjna, która rozwija umiejętności psychomotoryczne. Tablica pobudza kreatywność i ciekawość małego odkrywcy. Dwulatki chętnie bawią się różnymi przyciskami, zasuwkami czy sznureczkami. Na tablicach często można znaleźć także włączniki oraz gniazdka z wtyczkami, dzięki czemu dziecko w bezpieczny sposób oswaja się z przedmiotami codziennego użytku i przestaje się interesować ich prawdziwymi odpowiednikami w domu.

Odpowiednią zabawką na prezent dla dwulatka jest także sorter, czyli drewniany lub plastikowy pojemnik z otworami na klocki w odpowiednim kształcie. Kolejny pomysł to labirynty oraz przeplatanki wykonane zwykle z powyginanych metalowych prętów z nawleczonymi elementami. Takie zabawki uczą rozpoznawania kształtów, myślenia logicznego i przestrzennego, a także cierpliwości.

Co najlepiej wybrać na prezent?

Wybór zabawki nie jest łatwym wyborem, a na pewno nie ułatwiają go sklepowe półki uginające się pod ciężarem przeróżnych gadżetów czy akcesoriów. Dlatego proponujemy przemyśleć zakup nowej zabaweczki. Na pewno warto zwrócić uwagę na walory edukacyjne przedmiotu oraz te wpływające na prawidłowy rozwój maluszka. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo. Wybierając zabawkę, zwróć uwagę na certyfikaty oraz wykonanie. Tak małemu dziecku na pewno nie możesz podarować przedmiotu, do którego przymocowane są małe elementy.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl