👧 🧒 SPRAWDŹ NASZE NOWE TABLICE MANIPULACYJNE 👧 🧒

Zabawki dla dzieci - które warto wybrać?
36.jpg

Rodzice na rynku dziecięcych akcesoriów i zabawek mogą znaleźć przeróżne produkty, które zapewnią ich szkrabom zabawę i rozrywkę. Jednak hitem ostatnich lat są zabawki, które nie tylko dostarczają rozrywki, ale i uczą. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha rozwijała się zdrowo i szybko. Dlatego przy wyborze zabawki należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo podczas zabawy, ale również walory wspierające prawidłowy rozwój dziecka.

Czym kierować się, kupując zabawkę? – certyfiakty

Obecnie w sklepach z zabawkami oferowany jest tak wielki asortyment, że wybór odpowiedniej zabawki jest naprawdę trudnym zadaniem. Oczywiście bezpieczeństwo pociechy podczas zabawy jest jednym z najważniejszych kryteriów. Dlatego wybierając gadżet, należy zwrócić uwagę na certyfikaty, które ona posiada. Musisz wiedzieć, że zabawka powinna mieć oznakowanie CE, które oznacza, że została wyprodukowana zgodnie z normami unijnymi. Jeżeli produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia, taka informacja również powinna się na nim pojawić. Z kolei certyfikat Safe Toys oznacza, że zabawki wyprodukowano odpowiednio do wieku i spełniają one restrykcyjne zasady odnośnie wykorzystanych materiałów. Wybierając drewniane przedmioty, możesz spotkać się z oznaczeniem PEFC lub FSC, które oznaczają, że produkty powstały z materiałów pochodzących z lasów certyfikowanych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeden z podziałów zabawek, jakiego można dokonać, dzieli je ze względu na to, z czego zostały wykonane. Jeżeli jest ona stworzona z materiału, musi być wytrzymała i nie ma mowy o odpadających elementach, które dziecko może połknąć czy włożyć do nosa lub ucha. Zabawki drewniane powinny być gładkie, bez zadziorów. Istotną kwestią mogą być również zaokrąglone rogi. Jeżeli elementy zabawki są pomalowane farbą, zwróć uwagę, czy posiada ona atest. To samo dotyczy plastikowych gadżetów.

Miej również na uwadze wiek dziecka, któremu chcesz sprawić przyjemność i podarować zabawkę. Bardzo istotne jest również angażowanie malucha, stymulowanie do działania i oczywiście wzbudzanie radości. Edukacyjne walory zabawek są z kolei istotne ze względu na rozwój umiejętności psychomotorycznych.

Ile zabawek dla dziecka?

W pokoju Twojego dziecka znajduje się mnóstwo maskotek, klocków oraz innych zabawek, a maluch i tak nie chce się nimi bawić? Co więcej, bardziej interesują go przyciski pilota, albo zwykłe klucze? To naprawdę normalne zachowanie młodych odkrywców, którzy w ten sposób poznają otaczający ich świat. Dodatkowo, jeśli nieustannie zabraniasz dziecku dotykania pewnych rzeczy w jego otoczeniu, podsycasz tylko jego ciekawość.

To właśnie ze względu na tak (wydawać by się mogło) nietypowe zainteresowania malucha na popularnych tablicach manipulacyjnych znajdują się przedmioty codziennego użytku, takie jak klamki, gniazdka, wtyczki, zasuwki, zamki czy pokrętła. Jest to bezpieczna metoda zapoznania dziecka z tymi przedmiotami oraz ich funkcjonowaniem, skutecznie odciągająca szkraba od ich prawdziwych odpowiedników w domu. Co więcej, tablica manipulacyjna to zabawka idealna dla chłopca i dziewczynki.

Oczywiście warto pamiętać o pluszakach, z którymi dzieci bardzo chętnie zasypiają i które są tak naprawdę pierwszymi przyjaciółmi najmłodszych. Wybierając przytulankę, sprawdź jej wytrzymałość oraz czy oczy i nos są wyszyte czy przymocowane do materiału.

W trosce o rozwój dziecka warto wybierać zabawki interaktywne, które urozmaicają czas poświęcony na zabawę, rozwijają nowe umiejętności i zainteresowania. Bardzo dobrym rozwiązaniem są zabawki angażujące w zabawę całą rodzinę. Dzięki temu dziecku uczy się współpracy oraz dobrej rywalizacji.

Szukasz idealnej zabawki dla dziecka?

Puzzle, klocki lego, lalka, samochodzik, zabawka edukacyjna... Wyliczać można w nieskończoność. Dlatego warto mieć na uwadze preferencje dziecka. Im jest starsze, tym jest bardziej samodzielne, więc może zacząć decydować wraz z rodzicami o tym, jakie zabawki dostanie. Jest to dobry moment na rozpoczęcie uczenia dziecka podejmowania przemyślanych decyzji, oszczędzania pieniędzy, zwłaszcza gdy wymarzony gadżet sporo kosztuje. A co z rozpieszczającą rodziną? Tutaj warto po prostu zwrócić uwagę, żeby nie zasypywała Twojego dziecka zabawkami przy każdej możliwej okazji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl