❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Wróż przyszłość dziecka ze stojącej tablicy manipulacyjnej.
12.jpg

Czy wiesz, że kawałek drewna może stać się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka? Nie, nie zdeklasuje Twojej pozycji. Ale zajmie je na długo. Podczas takiej zabawy możesz obserwować swoją pociechę i zauważać, na jakie pomysły wpada. To, po jakie elementy sięga najchętniej, może Ci powiedzieć nieco o jego przyszłości.

Stojąca tablica manipulacyjna prawdę Ci powie. Albo i nie. Zależy, jak na to spojrzeć.

Sznurowadła w tablicy manipulacyjnej.

Twoje dziecko już teraz ćwiczy zdolności, które przydadzą mu się później. Być może w głębi duszy pragnie zostać sławnym podróżnikiem, który zdobywa niebosiężne szczyty. Dobrze zawiązane sznurowadła umożliwią mu wędrowanie dłużej i dalej, bez bolesnych otarć na stopach. Być może już za kilkanaście lat przywiezie Ci z takiej wyprawy niezwykłe upominki

Zabawki przypominające puzzle.

Wygląda na to, że Twojego brzdąca fascynuje dopasowywanie do siebie pozornie sprzecznych elementów. Ma zatem spore zadatki na naukowca. Potrafi rozpracować nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia i ułożyć kawałki w logiczną całość. Wcześniej bada je dokładnie wszystkimi zmysłami, aby nie ominąć żadnego ważnego szczegółu.

Kalkulator na stojącej tablicy manipulacyjnej.

Tutaj nie może być mowy o jednoznacznej odpowiedzi. Kalkulator może się przydać małym szefom sklepu i biura księgowego. Z równym zamiłowaniem korzystają z niego też przyszli inwestorzy! Jedno jest pewne. Twoje dziecko już teraz kalkuluje zysk z nadchodzących możliwości. Robi to przy tym z wyjątkową pasją i dokładnością.

Klakson! Sensoryczne elementy dźwiękowe.

No zgadnij. Jak myślisz? Tak, chodzi o prowadzenie pojazdu. Być może maluch pragnie być kierowcą rajdowym albo zwiedzać świat za kierownicą własnego kampera. Jego życie na pewno będzie pełne wolności. Każdy przejechany kilometr będzie sprawiać mu radość. Nie obawiaj się, co jakiś czas wróci z wojaży, by z ekscytacją opowiedzieć Ci o swoich przygodach.

Labirynty, które zdają się nie mieć wyjścia?

Patrzysz na małego psychologa. W tej chwili przygotowuje się do podboju ludzkich serc i umysłów. Drobną postacią wędruje po zakamarkach drewnianej zabawki, starannie rozważając każdą obraną drogę. Pewnie już teraz czasem zaskakuje Cię swoim mądrym, zamyślonym spojrzeniem, które zdaje się przenikać Twoje tajemnice. Bez problemu odnajduje też wszystkie pochowane łakocie.

Trybiki, kółeczka i prztyczki.

Dla Twojego brzdąca liczy się zdrowy balans. Rozważa właśnie podstawowe zagadnienia wszechświata, które mają wpływ na naszą rzeczywistość. Wszystko wraca do miejsca, w którym się rozpoczęło. Jeden pogląd jest perfekcyjną przeciwwagą dla odmiennego. Mały filozof, jak nic. Chyba, że sławny konstruktor i wynalazca, którego dzieła zmienią bieg rzeczy.

Stojąca tablica manipulacyjna może być pełna zamków.

Tablice tworzysz, jak chcesz. Może na zabawce Twojego dziecka znajduje się tylko jeden zamek błyskawiczny. Może udało Ci się zamieścić na niej również zamki zazwyczaj montowane w drzwiach. Jeśli dziecko sięga po zamki ubraniowe, ani chybi już niedługo zacznie tworzyć własne kreacje i zdobywać uznanie na światowych pokazach mody. W tym drugim przypadku spodziewaj się raczej, że otworzy drzwi do życia przedsiębiorcy, bo ma ku temu wystarczającą kreatywność i cierpliwość.

Ten test jest tylko formą zabawy. W rzeczywistości przyszłość Twojego dziecka nie została jeszcze określona. Dzieci rosną, zmieniają swoje zainteresowania i sięgają po coraz to nowe marzenia. Wspieranie ich w dążeniu po szczęście będzie cudowną podróżą jeszcze przez wiele lat.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl