❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Tablice manipulacyjne na plac zabaw. Co to takiego?
28.jpg

Cofnij się pamięcią do wakacji w 2019 roku. Wyobraź sobie, jak wychodzisz z dzieciakami na plac zabaw. Co widzisz? Radosny chaos. Pełnię energii. Biegi, śmiechy, pokrzykiwanie. Czasem ktoś zapłacze, gdy rywal do łopatki lub wiaderka okaże się szybszy.

Rok 2020 zmienił ten obraz. Najpierw zamknęliśmy się w domach. Dość szybko zrozumieliśmy, że nie wpłynie to dobrze na nasze maluchy. Właśnie teraz, w nie tak łatwym momencie, przypada czas, w którym rozwijają się najintensywniej. Jak zapewnić im zdrową dawkę stymulacji na świeżym powietrzu? Tablice manipulacyjne na plac zabaw mogą być w tym bardzo pomocne.

Tablica edukacyjna na zewnątrz a pandemia. Jak dbać o dzieci?

Jak będą wyglądać najbliższe miesiące? Nie wiemy. Wakacje powoli zmierzają ku końcowi, a kolejna mutacja koronawirusa czyha tuż za naszymi drzwiami. Szczepienia okazują się tylko częściowo skuteczne. Jednym słowem można zwariować. Ale nigdy, przenigdy nie warto popadać w przesadę w jednym czy drugim kierunku.

Przede wszystkim słuchajmy zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Na pewno dotrą do nas w ten czy inny sposób. Jeśli trzeba będzie wrócić do masek czy dystansu społecznego – trudno. Weźmy pod pachę parę zabawek i ruszajmy z dziećmi w bardziej odosobnione tereny. Kawałek trawy zawsze się znajdzie. Problem w tym, że nie każdy brzdąc może bez końca oglądać spadające liście.

Uzbrojeni w tablicę manipulacyjną poczujemy się pewniej. Ten drobny podstęp pozwoli nam dotlenić nasze dzieciaki przez dłuższą chwilę i w zdecydowanie milszej atmosferze.

Czy tablice manipulacyjne na plac zabaw różnią się od zwykłych?

To zależy, co masz na myśli. Manipulacyjnymi tablicami edukacyjnymi nazywa się często zabawki dostępne dla wszystkich. Przed pandemią kolorowe klocki, zabawa w kółko i krzyżyk czy drewniane układanki przymocowane do zjeżdżalni czy drabinek wydawały się fajnym rozwiązaniem. Jeśli jednak obostrzenia znowu zostaną wprowadzone, lepiej będzie mieć coś własnego.

Masz ogród? Masz szczęście. Możesz tu stworzyć krainę zabawy tylko dla swoich dzieci. Puść wodze wyobraźni. Postaw tu huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę, co tylko chcesz. To jednak kosztuje.

Jak możesz zachęcić swoje dziecko do przebywania na zewnątrz taniej? Wystarczy tablica manipulacyjna. Nawet te większe przeniesiesz z łatwością. Jeśli tablicę masz zamiar przewozić w wózku, koniecznie sprawdź, jak duża zmieści się w koszu transportowym.

Jak dezynfekować elementy tablic manipulacyjnych dla dzieci?

Po zabawie na dworze trzeba dezynfekować nie tylko własne i dziecięce łapki. Myślisz, że do dezynfekcji drewnianej tablicy sensorycznej będziesz podchodzić jak pies do jeża? Tymczasem to naprawdę proste. Być może masz już w domu płyn do dezynfekcji powierzchni. Takie środki są skuteczne nawet w niskich stężeniach. Sprawdź jedynie, czy nadają się do drewna i powierzchni lakierowanych.

Możesz również wypróbować na kawałeczku tablicy zwykły płyn do dezynfekcji rąk. Nigdy nie aplikuj takich środków bezpośrednio. Zawsze używaj zwilżonej płynem dezynfekcyjnym szmatki.

Czy zabawki sensoryczne z tej kategorii nadają się do przedszkola?

Jak najbardziej. Przy tablicach manipulacyjnych na plac zabaw trzeba trzymać się tych samych zasad, co przy innych zabawkach. Poszczególne elementy są przymocowane do tablic w sposób bezpieczny. Zabawki edukacyjne tego typu zajmują dzieciaki na długo, co sprawia, że opiekunki i opiekunowie mogą trochę odetchnąć.

Cała trudność polega na tym, że takie zabawki są dla dzieci bardzo atrakcyjne. Grupom przedszkolnym zalecamy więc, by od razu nabyły w naszym sklepie kilka tablic.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl