❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Tablice manipulacyjne dla dziecka 3-5 lat. Czego uczą na tym etapie?
30.jpg

No i masz. Twoje dziecko dorosło do przedszkola. Przed Tobą poważne decyzje. Jeśli dotąd maluch spędzał czas wyłącznie z rodziną, stres pewnie Cię zżera. I w niczym nie pomoże Ci świadomość, że te same dylematy przeżywały miliony rodziców przed Tobą.

Co może Ci pomóc? Wiedza. Sprawdź, jakie potrzeby rozwojowe ma Twoje dziecko w tym momencie. Zobacz też, jak sensoryczna tablica manipulacyjna dla dziecka 3-5 lat może Ci w tym pomóc.

Czego nie znajdziesz w opisie zabawek dla dzieci?

Informacji o tym, jak dzieci wychować. Dlatego w tym miejscu pozwolimy sobie na małą dygresję. Reklamodawcy prowadzą swoisty wyścig w udowadnianiu, że to właśnie ich zabawka będzie najlepsza dla Twojego malucha. Z biegiem czasu zaczynasz gubić się w wiadomościach atakujących Cię z każdej strony.

Szczególnie widać to przy pierwszym dziecku. Przy kolejnych zaczynasz rozumieć, że to Twoja intuicja daje Ci zawsze najlepsze podpowiedzi odnośnie technik wychowawczych. Dlatego serdecznie zachęcamy Cię, by to właśnie ona kierowała Twoimi krokami przy dokonywaniu zakupów w naszym sklepie z tablicami Montessori.

Co ćwiczy Twoje dziecko na etapie przedszkola?

Powróćmy do rozwoju malucha. Gdy szkrab wędruje do przedszkolnej sali, jego organizm ma konkretne potrzeby w tym zakresie. Przede wszystkim liczy się teraz jak najczęstsze ćwiczenie koordynacji ruchowej. Chodzenie nie jest już problemem. Czas na skakanie, bieganie, kopanie piłki, huśtanie się, jazdę na rowerku biegowym lub z bocznymi kółkami.

W przedszkolu wymaga się też od malucha częściowej samodzielności. Opiekunki pomogą oczywiście, jeśli nie potrafi on samodzielnie się ubrać. Umycie buzi czy rąk oraz jedzenie może być jednak dla niektórych brzdąców wyzwaniem. Podobnie jak wszelkie czynności wymagające precyzji. Dodaj do tego intensywne rozwijanie spostrzegania wzrokowego i słuchowego.

Masz przed sobą obraz prawdziwej szkoły życia? Prawidłowo. Tak właśnie odbiera to Twoje dziecko.

Jak pomaga tablica manipulacyjna dla dziecka 3-5 lat?

Wiesz już, że Twoje niedawno jeszcze maleństwo właśnie staje przed ogromnymi wyzwaniami. Może to powodować frustrację. Szczególnie że żadne dziecko nie poradzi sobie z tym wszystkim od razu. Zastanówmy się więc, jak możesz mu pomóc. Czy odpowiednie zabawki mogą mieć wpływ na to, ile radochy będzie sprawiać dziecku przedszkole?

Tak. Jeśli dotąd nie masz drewnianej tablicy sensorycznej, warto ją kupić. Nie są to bowiem kolorowe gadżety, które dziecko rzuci w kąt po kilkunastu minutach zabawy. Do naszych tablic dzieci wracają z upodobaniem każdego dnia. Ćwiczą przy tym chwytanie, precyzję, zmysły i wyobraźnię. A nawet tak złożone czynności, jak rozwiązywanie i wiązanie sznurowadeł.

W ten sposób wzmacniają w sobie poczucie sprawczości.

Oprócz zabaw edukacyjnych liczy się jeszcze coś.

Czym jest ów tajemniczy składnik, który sprawia, że niektóre dzieci radzą sobie w dorosłym życiu całkiem nieźle? To akceptacja i bezbrzeżna wiara w ich możliwości. Jest to prezent, który może dać wyłącznie świadomy, mądry rodzic. Dlatego nie bój się chwalić dziecka nawet za najmniejsze sukcesy.

Ciesz się razem z nim. Twój zachwyt jest dla niego największą nagrodą. Zachęca go też do podejmowania kolejnych prób z tablicą manipulacyjną dla dziecka 3-5 lat. Prócz tego daje mu komfort psychiczny niezbędny do zachowania podczas nich spokoju.

Brzmi to idealistycznie? Trudno. Tu wierzymy w dzieciaki. Wiemy też, że ta teoria ma solidne podstawy naukowe.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl