👧 🧒 SPRAWDŹ NASZE NOWE TABLICE MANIPULACYJNE 👧 🧒

Tablice edukacyjne dla dzieci zamiast paniki w sklepie z zabawkami?
18.jpg

Wpadasz do sklepu z zabawkami na ostatnią chwilę. Panicznym spojrzeniem ogarniasz sklepowe półki. Wszechobecne kolory przytłaczają Cię. Wszystko bawi. Wszystko cieszy. Ale wybrać jedną rzecz? Nie sposób.

Tak właśnie wygląda zazwyczaj dzień, w którym ktoś zaprasza Cię na urodziny swojej pociechy. Maluch ma ledwie rok. Albo trzy lub sześć. Wiesz o nim nie za wiele, prócz tego, że z zapałem gryzie wszystko, co mu się napatoczy. Ewentualnie rozkłada rzeczy na czynniki pierwsze.

Nie musi tak być. Jesteś tu, bo być może szukasz idealnego prezentu zawczasu. Tablice edukacyjne dla dzieci to świetne rozwiązanie. I to nie tylko dla maluchów.

Tablice dla dzieci są zgodne z filozofią Montessori.

Jeśli czytasz naszego bloga uważnie, wiesz o tym już dość dobrze. Załóżmy jednak, że jesteś tu po raz pierwszy. Maria Montessori opracowała zasady zdrowego rozwoju dzieci. Tablice manipulacyjne są w pełni zgodne z każdą z nich. Przede wszystkim dzieciaki je uwielbiają. A to oznacza, że sięgają po nie z własnej woli.

Nawet nie podejrzewają, że przy okazji ćwiczą. Gdyby ktoś wpadł na pomysł, by nauczyć rocznego malucha wiązania sznurowadeł, spotkałby się z życzliwym niezrozumieniem ze strony adresata. Tymczasem to samo dziecko bardzo chętnie sięgnie po przymocowaną do tablicy sznurówkę. Na początku zniszczy misternie związany supeł. Z czasem zapragnie także go zawiązać.

Jakie akcesoria może zawierać tablica manipulacyjna?

Sznurowadła to nie wszystko. Trybiki i kółka zębate do kręcenia i badania małymi rączkami. Labirynty, przez które trzeba przeprowadzić drewniane autko. Klocki – idealnie pasujące do właściwych otworów. Kalkulatory, klaksony, zamki, skobelki i kłódki. Przyciski i elementy magnetyczne. Kolorowe światełka. Zegarki ze wskazówkami.

Jako dorosła osoba nie czujesz zapewne ekscytacji na ten widok. Pomyśl jednak, co w tym jest dla małego szkraba? To kosmos. Taki, który trzeba zbadać wszystkimi zmysłami. Wiesz, jak szybko maluchy oswajają się z tablicą edukacyjną dla dzieci? Zaczynają ją lubić już przy pierwszym wywołanym efekcie. Śmiech, który wtedy usłyszysz, upewni Cię, że to prezent zdecydowanie wysokich lotów.

Czego uczą zabawki manipulacyjne? Jak pomagają w pisaniu literek?

Oprócz koniecznej na wczesnym etapie rozwoju stymulacji zmysłów, tablice manipulacyjne pomagają ćwiczyć ważne umiejętności. Z każdym kolejnym chwytem, rozpiętym zamkiem czy zamkniętą kłódką, dziecko ćwiczy małą motorykę, czyli potocznie mówiąc – zręczność.

W tym samym czasie ogrom dzieciaków w szkołach podstawowych i średnich zmaga się z dysgrafią. Ich liczba rośnie z roku na rok. Ćwiczenia małej motoryki pozwalają minimalizować ryzyko wystąpienia tego problemu w przyszłości.

To nie wszystko. Przyczyna i skutek. W mózgu małego brzdąca są to sprawy całkowicie rozdzielne. Im szybciej zrozumie, że wykonanie konkretnej czynności umożliwia mu osiągnięcie upragnionego efektu, tym lepiej. Tablice manipulacyjne pozwalają więc nie tylko na ćwiczenia fizyczne, ale i umysłowe.

Czy drewniane tablice edukacyjne dla dzieci są bezpieczne?

Tak. Są dokładnie wyszlifowane i zabezpieczone, by małym rączkom nic nie groziło. Mają zaokrąglone rogi, bo ich twórcy dobrze znają tajniki dziecięcej kreatywności ruchowej. Wszystkie akcesoria są dokładnie przymocowane, dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka, że niewielkie elementy trafią do dziecięcej buzi.

Ważne jest także to, że dzieciaki wciągają się w zabawę tablicami dość mocno. Oczywiście czujne oko rodzica zawsze powinno zerkać na latorośl. Ale chwila oddechu, jaką zyska mama lub tata na wypicie kawy czy obejrzenie ulubionego serialu, to największy prezent, jaki można im sprawić. Oczywiście prócz uśmiechu dziecka. A to przy tablicy manipulacyjnej masz gwarantowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl