❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Rozwijaj nowe umiejętności swojej pociechy - edukacyjne zabawki dla rocznego dziecka.
46.jpg

Pierwsze słowa, nowe gesty, pierwsze kroki i nieskończone próby poznawania otaczającego świata - roczne dziecko napotyka na swojej drodze mnóstwo nowych możliwości - odkrywa świat, odbiera nowe bodźce, uczy się codziennie kolejnych umiejętności i wykorzystuje je w zabawie, jednocześnie rozwijając sprawność ruchową i umysłową. Tą wielką ciekawość świata często ciężko pogodzić z chwilami koniecznego odpoczynku czy wyciszenia dziecka. Z tego względu, wszystkie czynności wykonywane przez malucha, nawet te mające na celu uspokojenie dziecka mogą przybierać pewną formę zabawy. Wybierając zabawki dla rocznego dziecka nie musisz więc decydować się na te najgłośniejsze i najbardziej kolorowe. Postaw na takie rozwiązania, które pozwolą jednocześnie rozwijać różne umiejętności malucha, nie rezygnując przy tym z dobrej zabawy i zaspokajania jego ciekawości.

Dobra zabawa i rozwój jednocześnie - jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać?

Prawidłowy rozwój dziecka zakłada pewne umiejętności maluchów nabywane w określonym wieku. Roczne dziecko potrafi stać, przesuwać się przy meblach, a w wielu przypadkach również już w tym wieku zaczyna pewnie stawiać kroki, wypowiada proste słowa i rozumie kierowane do niego komunikaty. W tym wieku również potrafi ono samo zakomunikować swoje podstawowe potrzeby, a także entuzjastycznie wyrazić radość czy też ostentacyjnie pokazać, że coś mu w danej chwili nie pasuje lub w znaczny sposób przeszkadza. Jakie zabawki będą więc najlepsze dla dzieci osiągających pierwszy rok życia? Które z nich świetnie sprawdzą się jako prezent na roczek? Aktywne w tym wieku dziecko jest bardzo ciekawe świata, a nadmiar bodźców potrafi je skutecznie rozproszyć. Dlatego też najlepszym wyborem będzie taki rodzaj zabawki, który dostarczy maluchowi zarówno odpowiednią dawkę radości i rozrywki, ale również wpłynie na jego rozwój, pozwoli się wyciszyć i skupić. Tablice manipulacyjne spełniają te warunki. Nie bez powodu w końcu stały się tak popularne na przestrzeni ostatnich kilku lat. Producenci tworzą coraz nowsze kombinacje poszczególnych elementów tablicy, zwracając uwagę na to, aby zabawa była jednocześnie ciekawa, ale i bezpieczna.

Jakie cechy mogą rozwijać zabawki edukacyjne?

Zabawa tablicą manipulacyjną w swojej formie może przypominać układanie puzzli czy budowanie konstrukcji z klocków. Każda z tych czynności sprawia, że dziecko skupia się przy jej wykonywaniu, ćwiczy swoją cierpliwość i może wyciszyć się po dniu pełnym emocji. Tablice manipulacyjne, nazywane inaczej tablicami sensorycznymi w porównaniu z puzzlami lepiej sprawdzą się jednak jako zabawki dla rocznego malucha. Bawiąc się dziecko rozwija motorykę, może badać poszczególne elementy za pomocą dotyku, wzroku, czy słuchu. W tej zabawie pracują wszystkie zmysły, a maluch ma w końcu możliwość własnego poznania takich przedmiotów i elementów, które my dorośli znamy z codziennego życia - włączniki, zamki, kłódki, gwizdki - wszystko to, co potrafi niezwykle zaciekawić małe dziecko, jednak czego w normalnych warunkach nie może dotykać.

Bezpieczne i jakościowe zabawki dla dzieci.

Bezpieczeństwo produktów przeznaczonych dla dzieci jest nadrzędnym czynnikiem, jakim powinni kierować się producenci i dystrybutorzy dziecięcych zabawek. Tablice manipulacyjne z asortymentu manibox.pl to produkty w pełni bezpieczne dla maluchów, sprawdzone przez specjalistów w taki sposób, aby przy zabawie żaden element nie stał się dla najmłodszych użytkowników niebezpieczny. Wysoka jakość tablic sprawia, że dziecko będzie mogło bawić się zakupionym produktem nawet przez kilka lat.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl