❗❗ Skok na wiosnę sprawdź promocje  ❗❗

Dlaczego tablica manipulacyjna to idealny pomysł na prezent dla dziecka?
32.jpg

Mimo przepełnionego rynku z zabawkami i akcesoriami dla dzieci, często poszukując prezentu dla dziecka ciężko jest zdecydować się na wybór konkretnego przedmiotu. Zróżnicowany asortyment daje wiele możliwości, skąd jednak pewność, który element okaże się najlepszym wyborem? Kierując się kryteriami zakupu, zwracamy uwagę na wiek dziecka, cenę zabawki czy gry, a także na to, czy dany przedmiot faktycznie przyda się dziecku i jak zareagują na niego jego rodzice. Ostatni czynnik ma szczególne znaczenie, gdyż sami będąc rodzicami wiemy, jak wiele problemów może sprawić nadmiar niepotrzebnych lub powtarzających się przedmiotów dla dzieci. Na co w takim razie się zdecydować i co przypadnie do gustu zarówno dziecku, jak i jego opiekunom? Oferowane przez Manibox tablice manipulacyjne okazują się być strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o pomysł na prezent dla najmłodszych. To rozwiązanie, które pozwoli dziecku zarówno na zabawę, jak i naukę oraz rozwój.

Prezent wielofunkcyjny.

Dostępne w sklepie Manibox tablice manipulacyjne okazują się być wielofunkcyjną formą prezentu. Szeroka oferta pozwala na dobór wielkości tablicy, koloru i poziomu skomplikowania. Dzięki temu możesz dobrać taką opcję, która dodatkowo wpasuje się w design pokoiku dziecka i jego wielkość, stając się jednocześnie oryginalnym elementem designerskim. To jednak jedna z mniej istotnych zalet tej formy podarunku. Tablice manipulacyjne skierowane są do dzieci w wieku od 1 do 3 lat, choć jej wykorzystanie zależy zawsze w pełni od indywidualnych preferencji dziecka oraz indywidualnego stopnia rozwoju. Większe dzieci z równie dużym zaciekawieniem podejmują się zabawy przy tablicy. No właśnie, czy tylko o zabawę tutaj chodzi? Edukacyjny wymiar tablicy jest niezwykle ważny. Dziecko bawiąc się poszczególnymi elementami rozwija dodatkowo swoje zmysły, zdolności manualne, ćwiczy koordynację ręka-oko oraz małą motorykę. Poznaje przy tym dźwięki, kształty trenując jednocześnie koncentrację.

Frajda dla małych i dużych.

Tworzenie tablic sensorycznych daje szereg możliwości. Elementy świetlne, dźwiękowe, dotykowe - każdy z nich spełnia swoją rolę. Poszczególnych elementów i akcesoriów jest tak wiele, że producenci mogą tworzyć dowolne kombinacje. Szeroka oferta tablic z Manibox pozwala wybrać prezent najbardziej zbliżony do wymagań malucha. Zabawa z tablicą to, jak się okazuje niemała frajda nie tylko dla najmniejszych użytkowników, ale również dla większych dzieci. Nie ma co ukrywać, dorosłym również ciężko oprzeć się chęci wciskania, włączania i przekładania poszczególnych elementów.

Poznawanie świata i zaspokojenie ciekawości.

Tablice sensoryczne tworzone są w duchu Montessori, czyli zgodnie z nurtem, który ma na celu wszechstronny rozwój dziecka. Na tablicach często znaleźć możemy wiele elementów, które pochodzą ze świata dorosłych i towarzyszą codziennym czynnościom - zamki, włączniki, dzwonki, śrubki, kalkulatory. Ich instalacja na tablica jest w pełni bezpieczna, a dziecko mając dostęp do tych akcesoriów w takiej formie może zaspokoić swoją ciekawość i poznać tak bardzo nieodkryty jeszcze świat, który go otacza. W tym przypadku zabawa nie kończy się na 10 minutach aktywności. Szereg bodźców, jakie tablice daje dziecku sprawia, że zainteresowanie nią może trwać nawet kilkadziesiąt minut każdego dnia.

Nie musisz mieć więc w tym wypadku wątpliwości - to prezent, który na pewno okaże się trafiony zarówno w perspektywie dziecka, jak i jego rodziców czy opiekunów.

Artykuł napisany przez

Edyta Markiewicz

Jestem pasjonatką rozwoju dzieci poprzez metodę Montessori. Tworzę inspirujące otoczenie, rozwijając niepowtarzalne potencjały maluchów z zaangażowaniem i pełnym oddaniem.

LinkedIn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl